Skip to main content Skip to search

Menu weselne

 

Nie Macie pomysłu na menu weselne? Postaram się Wam trochę pomóc.

Każda para młoda mająca zamiar stworzyć idealne przyjęcie weselne ma na celu obsłużyć swoich gości pysznym menu – u nas w kraju, wesela na tle innych narodów charakteryzują się ilością i jakością serwowanych dań. Wybieranie odpowiedniego menu weselnego to tylko na pierwszy rzut oka się wydaje, że prosta sprawa – bardzo często w czasie komponowania menu występują sytuacje nerwowe, stresujące, mające negatywny wpływ na nie tylko parę młodą, ale osoby, które uczestniczą w wyborze menu. Większość z nas zadaje sobie pytanie – Czy jest możliwość zadowolenia wszystkich stron ?

Na początek proponuję podejść do tematu – ze spokojem, warto zaufać szefowi kuchni danej sali weselnej, lokalu, w którym odbędzie się przyjęcie wesele. Nie ma co się dziwić, że para młoda i ich rodziny podchodzą do tego tematu na poważnie, to w końcu ich pierwsze tak ważne przyjęcie które organizują, a warto dodać, że obsługa lokalu ma już najprawdopodobniej bardzo duże doświadczenie i może zaproponować to co najczęściej w przeszłości wybierały inne pary młode. Można się spotkać z sytuacją w której lokal już ma nawet kilka opcji przygotowanych w zależności od budżetu jaki ma na ten cel zostać przydzielony. Co się w nich znajduje? Najczęściej możemy tam spotkać potrawy popularne i lubiane przez większość gości weselnych.

Pamiętajcie, że sugerowane oferty można przecież w dowolny sposób modyfikować. Nikt Wam nie zabroni przecież skreślić pozycji które Waszym zdaniem, nie pasują  do waszego wesela, nie powinno być z tym większego problemu żeby je usunąć, albo zamienić na coś co Waszym zdaniem bardziej pasuje.

Na koniec polecam zwrócić uwagę na temperaturę z jaką najprawdopodobniej goście będą musieli się zmierzyć. Tego nie trzeba nikomu mówić, że latem idealne będą lekkie potrawy warzywne, natomiast w miesiącach już zimniejszych lepiej sprawdzi się np. ciepły rosół.