Skip to main content Skip to search

Muzyka weselna

 

Wszyscy dobrze wiemy, że muzyka weselna to jeden z najważniejszych elementów uroczystości weselnej. Ciężko jest zadowolić wszystkich uczestników zabawy, nawet kiedy będą bawić się przy największych aktualnie hitach. Poniżej postaram się zaprezentować w kilku punktach jak dobrać odpowiednią muzykę na przyjęcie weselne. Na pewno wszyscy sobie poradzicie jak będziecie mieli na uwadze kilka ważnych kwestii.

 

1. Zainwestujcie swój wolny czas w refleksje na temat gustów muzycznych gości.

Polecam głębsze zastanowienie się wraz z partnerem nad gustami muzycznymi zaproszonych gości, często wiąże się to z ich wiekiem. Dla młodych ludzi starsze hity będą nie do końca trafione, natomiast dla naszych rodziców, dziadków idealne. Należy pamiętać o odpowiednich proporcjach, tak aby zadowolić wszystkie strony. Kompromisem powinien być miks hitów.

Nie róbcie nic wbrew swojej woli, jeżeli nie lubicie jednego stylu muzycznego to po prostu nie załączajcie go do repertuaru weselnego. Osobiście polecam z doświadczenia zahaczenie o różne style muzyczne oraz największe hity z różnych okresów w proporcjach zależnych od gustów gości.

 

 

2. Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu.

Para młoda często staje przed dylematem wyboru DJ czy orkiestry na wesele. Trzeba zwracać uwagę na punkt pierwszy i tym najlepiej sugerować się – gustem gości. Jednak drugą bardzo istotną kwestią jest uniwersalność, pamiętajcie – dj jest bardziej uniwersalny, muzyka przez niego puszczana na pewno będzie dobrej jakości i nie będzie problemu z puszczeniem danego utworu z jakiegoś danego okresu. Natomiast orkiestra nie jest już tak elastyczna. Nie chciałbym tutaj dyskryminować orkiestry i faworyzować DJ, ale trzeba głównie kierować się tym przy czym goście będą bawić się waszym zdaniem najlepiej.

 

3. Pamiętajcie, że to Wasze przyjęcie weselne, miejcie w nim swój udział!

 
Zachęcam serdecznie do brania czynnego udziału w tworzenie listy utworów, które DJ powinien waszym zdaniem puścić na weselu. Tworzenie własnej listy i zaprezentowanie jej DJ’owi na pewno nie spotka się z jakimś negatywnym odzewem, natomiast orkiestra nie koniecznie już musi mieć chęci odegrania takiego, albo innego przeboju.

 

4. Rzeczywistość weryfikacją planów.

Warto przygotować sobie plan B. Rzeczywistość weselna czasami pisze różne scenariusze i jeżeli nie pomyślicie o gustach muzycznych gości, tylko sami sobie przygotujecie listę utworów to możecie natrafić na nie za dużą frekwencję na weselnym parkiecie. W takim wypadku warto oddać kontrolę nad oprawą muzyczną jednak prowadzącemu DJ’owi lub orkiestrze. Nie jest ważne kogo utwory będą królować, a udane przyjęcie weselne o którym będzie się mówić i w samych superlatywach wspominać.

 

5. Recepta na udane wesele?

Na pewno zaangażowana młoda para we wszystkie aspekty wesela, młoda para która odgrywa główną rolę we wszystkich konkursach i angażująca się z gośćmi w zabawę.